Aktualności

Ryki: Zatrzymany włamywacz.

Data publikacji 05.02.2014

Ryccy kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca tego miasta, który włamał się do nowego budynku. Z wnętrza zabrał elektronarzędzia oraz elementy instalacji elektrycznej. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na 1500 złotych. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Do zdarzenia doszło po koniec stycznia 2014 roku na ul. Kanałowej w Rykach. Sprawca wybił szybę w jednym z okien i dostał się do wnętrza nowobudowanego budynku. Z wnętrza zabrał elektronarzędzia oraz elementy instalacji elektrycznej. Pokrzywdzony oszacował straty na 1500 złotych.
Ryccy kryminalni zaczęli poszukiwania sprawcy. Ich intensywne działania przyniosły skutek. Ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 36-latni mieszkaniec Ryk.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odzyskano część skradzionego mienia. 36-latek znany jest policjantom. W przeszłości karany był za podobne przestępstwa. Przyznał się do przedstawionego zarzutu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
J.W.
 

Powrót na górę strony