Aktualności

Łęczna: Policyjny pies Zapir doprowadził mundurowych do sprawcy rozboju.

Data publikacji 05.02.2014

Policyjny pies Zapir doprowadził do zatrzymania jednego ze sprawców rozboju. Łęczyńscy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali drugiego z napastników. Dzisiaj dwaj mieszkańcy gm. Cyców w wieku 19 i 21 lat trafią do Prokuratury Rejonowej we Włodawie. W poniedziałkową noc dokonali rozboju na 67 – letnim mieszkańcu powiatu łęczyńskiego. Pobili go i zabrali pieniądze w kwocie 230 zł. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 22.00. Wówczas do domu 67 – letniego mieszkańca gm. Cyców weszło dwóch mężczyzn. Doprowadzili właściciel posesji do stanu bezbronności, bili go i kopali po całym ciele. Po czym ukradli pieniądze w kwocie 230 zł i uciekli.
Zaalarmowani policjanci na miejsce zdarzenia wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła 67 – latka z obrażeniami ciała do szpitala w Łęcznej. Następnie funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania bandytów. Na miejsce wezwano przewodnika z psem policyjnym. Zapir -pies patrolowo tropiący z KMP w Lublinie wraz ze swoim przewodnikiem mł. asp. Sławomirem Wójcikiem rozpoczęli poszukiwania. Pies podjął trop i doprowadził do jednej z posesji w gm. Cyców. Jak się okazało zamieszkiwał tam jeden ze sprawców rozboju. Policjanci zatrzymali 21 – latka i przewieźli do komendy. Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili drugiego mężczyznę. Okazało się nim 19 – letni mieszkaniec również gm. Cyców. Do policyjnego aresztu trafił kilka godzin później. Mężczyźni oświadczyli policjantom, że skradzione pieniądze przeznaczyli na alkohol.
Wczoraj funkcjonariusze przedstawili im zarzut rozboju. Dzisiaj młodzi mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej we Włodawie.
Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
M.K.
 

Powrót na górę strony