Aktualności

Lublin: Okradali myjnie samochodowe.

Data publikacji 05.02.2014

Policjanci z I komisariatu Policji zatrzymali kolejną osobę ds. kradzieży z włamaniem do automatów myjni samochodowych. Zatrzymany to 22 letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego. Podejrzany usłyszał 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Do przestępstw doszło od listopada ubiegłego roku do stycznia 2014 w Opolu Lubelskim, Ostrowcu Świętokrzyskim, Świdniku i Lublinie. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na kwotę ponad 17 tys. zł. Pod koniec stycznia wpadł pierwszy z włamywaczy 23 letni Lublinianin. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Pod koniec stycznia bieżącego roku policjanci z I komisariatu Policji wspólnie z funkcjonariuszami z KMP zatrzymali 23 letniego Lublinianina. Mężczyzna jako sposób na zarobek wybrał kradzieże pieniędzy z automatów myjek odkurzaczy na terenie myjni samochodowych. Policjanci udowodnili mu 4 takie kradzieże z włamaniem popełnione na terenie Lublina, Świdnika i Ostrowca Świętokrzyskiego. Sprawca przecinał kłódki i z kasetek zabierał pieniądze. Ponadto policjanci udowodnili mu kradzież portfela oraz telefonu w jednym z barów na terenie Lublina.
Pracując dalej nad sprawą policjanci ustalili drugiego z włamywaczy. To 22 letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego. Mężczyzna został zatrzymany w minioną niedzielę. 22 latek usłyszał łącznie 9 zarzutów. Odpowie za kradzieże z włamaniami, do których doszło od listopada ubiegłego roku do stycznia 2014 w Opolu Lubelskim, Ostrowcu Świętokrzyskim, Świdniku i Lublinie. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na kwotę ponad 17 tys. zł.
Obaj podejrzani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Z naszych ustaleń wynika podejrzani mogli działać także w innych częściach kraju.
R.L.R
 

Powrót na górę strony