Aktualności

Lublin: Odpowie za usiłowanie rozboju.

Data publikacji 04.02.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju. Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku w Dysie. Napastnik zaatakował idącą ulicą kobietę. Chciał wyrwać jej torebkę, doszło do szarpaniny. Sprawca spłoszony został przez nadjeżdżające samochody. Pomimo upływu czasu policjanci zbierali i informację, które wczoraj doprowadziły do zatrzymania 26 letniego mieszkańca Lublina. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do Prokuratury, będziemy wnioskować o jego areszt.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali 26 letniego Piotra M. Mężczyzna zatrzymany został do sprawy usiłowania rozboju. Do przestępstwa doszło 12 marca ubiegłego roku w miejscowości Dys. Przed idącą kobietą zatrzymał się samochód. Z auta wyszedł młody mężczyzna. Napastnik zaczął szarpać za jej torebkę, a później uderzył kobietę w twarz. Pokrzywdzona upadła, a sprawca uciekł spłoszony przez nadjeżdżające samochody. Pokrzywdzona doznała w wyniku przestępstwa złamania nosa, na szczęście bandycie nie udało się skraść jej torby.
Sprawa została umorzona, mimo upływu czasu policjanci zbierali informacje, które w efekcie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy.
26 letni mieszkaniec Lublina w przeszłości wchodził wielokrotnie w konflikt z prawem. Odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie z niebezpiecznym narzędziem i kradzieże. Mężczyzna na swoim koncie ma także pobicie i groźby karalne.
Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.
R.L.R.
 

Powrót na górę strony