Aktualności

Lublin: Areszt za robój na obywatelach Ukrainy.

Data publikacji 13.01.2014

Kryminalni z komisariatu w Niemcach wspólnie z kolegami z KMP w Lublinie zatrzymali trzech mieszkańców gminy Głusk. Mężczyźni w wieku od 21 do 29 lat dopuścili się rozboju na dwóch obywatelach Ukrainy. Po wspólnej wizycie w kilku lokalach nocnych postanowili pobić i okraść swoich nowopoznanych kompanów. Jednemu z pokrzywdzonych udało się uciec, natomiast drugi stracił pieniądze, telefon komórkowy oraz dokumenty. Łączna wartość strat to blisko 3500 złotych. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo rozboju. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek na terenie gminy Niemce. Mężczyźni poznali się kilka godzin wcześniej w jednej z agencji towarzyskich na terenie Lublina. Między dwoma obywatelami Ukrainy i trzema Polakami nawiązała się rozmowa. Mężczyźni wspólnie zaczęli odwiedzać kolejne nocne kluby. Po kilku godzinach razem wyjechali poza miasto. Tam na poboczu zatrzymali samochód i wysiedli. Polacy zaczęli być agresywni i domagali się pieniędzy. Jednego z obywateli Ukrainy zaczęli popychać i bić. Mężczyzna stracił pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty. Łączna wartość strat to blisko 3500 złotych. Drugiemu natomiast udało się uciec. Wsiadł w samochód i odjechał.
O całym zajściu zostali powiadomieni lubelscy policjanci. Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Niemcach i z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Już w sobotę dwóch sprawców zostało zatrzymanych, natomiast trzeci wpadł w ręce Policji wczoraj wieczorem. Zatrzymani to trzej mieszkańcy gminy Głusk w wieku od 21 do 29 lat. Wszyscy odpowiedzą za przestępstwo rozboju. Wobec dwóch z nich Sąd na wniosek Policji i Prokuratury w sobotę zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Trzeci z mężczyzn dziś zostanie doprowadzony przed oblicze prokuratora i Sądu.
Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
KG
 

Powrót na górę strony