Aktualności

Kraśnik: Przewoził 8 tys. nielegalnych paczek papierosów.

Data publikacji 14.01.2014

Prawie 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu. Kontrabanda ukryta była w bagażniku samochodu 41-letniego mieszkańca gm. Strzyżewice. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie kierującego oplem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, dodatkowo posiadał zakaz kierowania pojazdami.

Do zatrzymania doszło dzisiejszej nocy na ul. Radomskiej w Annopolu. Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki opel. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec gm. Strzyżewice. Podczas kontroli mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Kiedy funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pojazdu, okazało się, że „mieli nosa”. W bagażniku samochodu znaleźli ukryte paczki papierosów różnych marek. Paczki nie posiadały polskich znaków akcyzy.
Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód wraz z nielegalnym towarem. Po przeliczeniu papierosów okazało się, że jest ich prawie 8 tys. paczek. Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i Vat ponad 152 tys. złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
41-latek odpowie za naruszenie przepisów prawa karno skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny. Ponadto ustalono, iż miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
E.S.
 

Powrót na górę strony