Aktualności

Krasnystaw: Straciła portfel i pieniądze z konta.

Data publikacji 15.01.2014

Trzech mieszkańców Krasnegostawu odpowie za kradzieże na szkodę 20-latki. Jeden z nich skradł jej portfel z dokumentami i kartami do bankomatu, a dwaj kolejni wypłacili pieniądze z konta. Łącznie dziewczyna straciła ponad 1200 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani, wkrótce usłyszą zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 20-letnia mieszkanka Krasnegostawu powiadomiła Policję, że poprzedniego dnia przebywając w jednym z mieszkań na terenie miasta została okradziona. Pokrzywdzona utraciła portfel z dokumentami i gotówką, dwie karty bankomatowe oraz telefon komórkowy. Dodatkowo sprawca wykorzystując zapisany w dokumentach pin do karty bankomatowej wypłacił z konta kwotę 300 złotych. Łączne straty, jakie poniosła 20-latka wyniosły ponad 1200 złotych.
Sprawą zajęli się policjanci służby kryminalnej wraz z dzielnicowym tego terenu. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że 20-latka tego dnia przebywała w mieszkaniu swojego znajomego rówieśnika, gdzie wspólnie spożywali alkohol. Kiedy dziewczyna spała gospodarz mieszkania przeszukał jej bagaż. Zabrał portfel z zawartością oraz dokumentami. Znalezioną tam gotówkę 700 złotych stracił w miejscowych barach. Skradzione karty bankomatowe oraz kartkę z kodem do karty udostępnił swoim kolegom. 18-latek wraz z 26-latkiem wypłacili jeszcze z konta pokrzywdzonej kwotę 300 złotych.  
Wszyscy zostali zatrzymani. Mężczyźni przyznali się do kradzieży, wkrótce usłyszą zarzuty.  Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 
M.S.
 

Powrót na górę strony