Aktualności

Lublin: Młody włamywacz po raz kolejny w rękach Policji.

Data publikacji 15.01.2014

Kryminalni z II komisariatu zatrzymali 16-latka, poszukiwanego przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Warszawie. Jak ustalili policjanci nieletni mieszkaniec Lublina, w okresie minionego miesiąca dopuścił się kilku czynów karalnych, gdzie wartość strat wynosi blisko 5 tys. złotych. Na swoim koncie ma między innymi włamanie do domu jednorodzinnego oraz włamania do piwnic. 16-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd dla nieletnich.


            Do zatrzymania doszło wczoraj. 16-letni mieszkaniec Lublina wpadł w ręce policjantów z II komisariatu w związku z kradzieżą plecaka, której dopuścił się kilka dni temu przy ulicy Tysiąclecia. Poszukiwany był również przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Warszawie. Jak ustalili operacyjni, w okresie minionego miesiąca młody mieszkaniec Lublina dopuścił się kilku innych czynów karalnych, w tym miedzy innymi włamania do domu jednorodzinnego.  
            16-latek został szczegółowo przesłuchany przez funkcjonariuszy z II komisariatu. Łącznie usłyszał 5 zarzutów. Policjanci udowodnili mu włamanie do domu jednorodzinnego na terenie powiatu świdnickiego, dwa włamania do piwnic w Lublinie, kradzież roweru oraz kradzież plecaka. Łączna wartość strat to blisko 5 tysięcy złotych. Jego łupem padł głównie sprzęt RTV, w tym laptop, aparat fotograficzny, oraz złota biżuteria i narzędzia.
Jak wynika z posiadanych przez policjantów informacji 16-latek w przeszłości wielokrotnie karany był za włamania i kradzieże. O dalszym jego losie zdecyduje sąd dla nieletnich.   
 
KG
 

Powrót na górę strony