Aktualności

Lublin: Pijany kierowca uciekał przed policjantami.

Data publikacji 15.01.2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę. 42 letni mieszkaniec Lublina nie zatrzymał się do policyjne kontroli. Wyłączył światła w pojeździe i ruszył w kierunku centrum chcąc zgubić ściągający go patrol. Kierowca zatrzymany został na jednym z parkingów przy Al. Kompozytów Polskich. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2,2 promila alkoholu.

Kilka minut po północy na Al. Solidarności policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zauważyli samochód m-ki Volkswagen.  Mimo dawanych przez funkcjonariuszy znaków i sygnałów do zatrzymania kierowca nie zareagował. Przyspieszył i ruszył w stronę miasta.  Podczas ucieczki wyłączył światła mijania myśląc, że w ten sposób uda mu się zgubić patrol.  Volkswagen zatrzymany został na jednym z parkingów przy al. Kompozytorów Polskich. Za kierownicą siedział 42 letni mieszkaniec Lublina. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Jak się okazało miał w organizmie ponad 2,2 promila,  nie posiadał także uprawnień do kierowania.
Nie była to niestety pierwsza „ wpadka” 42 latka.  W październiku ubiegłego roku mężczyzna także prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna zatrzymany został do policyjne kontroli przy ul. Koryznowej, miał wówczas ponad 1,6 promila alkoholu.
 
R.L.R.
 

Powrót na górę strony