Aktualności

Łęczna: Samochodami ciągnęli sanki, na których jechały młode osoby.

Data publikacji 22.01.2014

Obywatelska postawa zgłaszających przyczyniła się do zatrzymania przez łęczyńskich policjantów dwóch kierujących pojazdami. Młodzi mężczyźni w gm. Milejów ciągnęli samochodami sanki na których jechały osoby w wieku 15 – 19 lat. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali przez stróżów prawa ukarani mandatami karnymi. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem zabrania się m.in. ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu.

O pierwszym zdarzeniu łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani około godziny 19.00 przez anonimową osobę. Mężczyzna poinformował policjantów, że w miejscowości Łańcuchów gm. Milejów kierujący pojazdem marki VW Golf ciągnie przyczepione do haka sanki na których siedzą dzieci. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd. Za kierownicą siedział 20 – letni mieszkaniec gm. Milejów. Na sankach doczepionych do auta podróżowało trzy osoby w wieku 15 – 16 lat.
         O kolejnym zdarzeniu policjanci otrzymali informację godzinę później. Tym razem w Milejowie grupa młodych ludzi zorganizowała sobie kulig. Do samochodu marki Ford Escort doczepili sanki i jeździli po drodze publicznej. Na sankach siedziało dwie osoby w wieku 18 i 19 lat. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i na 22 – letniego kierującego nałożyli mandat karny.
Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożność by rozpoczęte ferie były udane i bezpieczne. Funkcjonariusze apelują również do rodziców aby przestrzegali swoje pociechy przed niedopuszczalnymi zachowaniami takimi jak jazda sankami doczepionymi do samochodu, zjeżdżanie na sankach w pobliżu dróg czy zabawy na zamarzniętych rzekach i innych akwenach wodnych.
 

Powrót na górę strony