Aktualności

Puławy: Bezpieczne ferie.

Data publikacji 25.01.2014

Nadeszła zima, a razem z nią wypoczynek dzieci i młodzieży. Za nami już półmetek ferii. Wzorem ubiegłych lat puławscy policjanci zapraszają wypoczywające na zimowiskach dzieciaki do komendy realizując program „Bezpieczne ferie”. Wczoraj kolejna grupa odwiedziła policjantów. Najmłodsi wysłuchali porad o bezpiecznym zachowaniu się podczas aktywnego wypoczynku. Każdy z uczestników otrzymał elementy odblaskowe.

       Kończy się pierwszy tydzień ferii zimowych. Dzieci spędzające wolny czas na zorganizowanych zimowiskach w swoich planach mają uwzględnione spotkanie z policjantami. Funkcjonariusze w trakcie spotkań przypominają dzieciom o tym, gdzie bezpiecznie można bawić się na śniegu oraz jak nie zachowywać się w trakcie takich zabaw. Mundurowi przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Dobre rady powinny uchronić dzieci przez przykrymi doświadczeniami oraz pozwolą na bezpieczną organizację wolnego czasu.

       Bardzo istotnym tematem, który zawsze wzbudza duże zainteresowanie jest bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Niemal wszyscy wiedzą jak istotna jest właściwa widoczność na drodze, kiedy nosimy elementy odblaskowe. Jednak nie wszyscy stosują się do tych porad. Po dzisiejszym dniu najmłodsi obiecali nosić elementy odblaskowe, które otrzymały od policjantów.

       Po spotkaniu dzieciaki zwiedzali komendę oraz sprzęt jakim posługują się policjanci. Policjanci zachęcają również wszystkich rodziców i organizatorów wycieczek oraz wyjazdów na zimowiska do zgłaszania kontroli autokarów. Kontrolę taką najlepiej zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem dzwoniąc na numer 81-8890-210.

MK

 

Powrót na górę strony