Aktualności

Łęczna: Wspólne działania Policji i Straży Miejskiej

Data publikacji 25.01.2014

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży łęczyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie” odwiedzili placówki organizujące zimowiska dla dzieci. Ponadto a ramach akcji STOP 18 skontrolowali sklepy w których prowadzona jest sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych. Sprzedawców uwrażliwiano na problem sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholu osobom małoletnim. Przypominano o zakazach i grożących konsekwencjach.


      Wzorem lat ubiegłych policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej przeprowadzili wspólne działania w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży odwiedzili placówki w których organizowane są zimowiska dla dzieci. Podczas prowadzonych działań nieprawidłowości nie stwierdzono.


        Ponadto w ramach akcji STOP 18 funkcjonariusze kontrolowali sklepy gdzie sprzedawane są wyroby tytoniowe. Akcja skoncentrowana jest na działaniach prewencyjno - edukacyjnych. Funkcjonariusze rozdawali ulotki w których zawarte są między innymi informacje o tym, jaką karę można wymierzyć sprzedawcy, który nie przestrzega zakazu sprzedaży tytoniu oraz alkoholu małoletnim. Stróże prawa przypomnieli również sprzedawcom, że mają oni prawo żądać dokumentu, który potwierdzi pełnoletność osoby kupującej alkohol lub papierosy. W trakcie kontroli sprzedawcom wręczano test z zasad handlu. Za pozytywne jego rozwiązanie otrzymali dyplomy odpowiedzialnego sprzedawcy.

MM

Powrót na górę strony