Aktualności

Łęczna: Policjanci zabezpieczyli ponad 500 g. narkotyków.

Data publikacji 27.01.2014

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 19 – letniego mieszkańca Łęcznej oraz jego rówieśnika z gm. Cyców. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości marihuany o masie ponad 500 g. a także udzielania środków odurzających. Mieszkaniec Łęcznej może spędzić za kratkami 10 lat z kolei jego kompan 12 lat.

Po koniec ubiegłego tygodnia łęczyńscy policjanci otrzymali sygnał od kuratora społecznego o znalezieniu dwóch woreczków z zawartością suszu roślinnego w miejscu zamieszkania dozorowanego 19 – letniego mieszkańca Łęcznej.

Zgłoszeniem tym zajęli się łęczyńscy kryminalni. Policjanci przeprowadzili badanie zabezpieczonego suszu narkotesterem. Okazało się, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 80 g. tego narkotyku. Kryminalni zatrzymali 19 – latka i przewieźli go do komendy. Następnego dnia do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali kolejnego 19 – latka mieszkańca gm. Cyców. Podczas prowadzonych czynności, stróże prawa w pobliżu miejsca zamieszkania 19 – letniego mieszkańca Łęcznej znaleźli w krzakach w reklamówce ponad 400 gram marihuany. Jak się okazało narkotyki te należały do mieszkańca gm. Cyców. Łącznie policjanci zabezpieczyli 500 gram marihuany. Policjanci ustalili również, że młodzi mężczyźni udzielali narkotyki swoim znajomym w tym osobie małoletniej.

W sobotę mieszkaniec Łęcznej usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie narkotyków osobie małoletniej za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego koledze przedstawione zostały zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających, a także udzielanie. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie mężczyźni zostali aresztowani na okres dwóch miesięcy.

MM

Powrót na górę strony