Aktualności

Puławy: Z bronią do mechanika.

Data publikacji 29.01.2014

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Kurów. Mężczyzna groził bronią mieszkańcowi w jednej z miejscowości na terenie gminy Kurów. Sprawca trzeźwieje w policyjnym areszcie. Odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz naruszenie miru domowego. Po przesłuchaniu, policjanci będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wczoraj kilka minut po godzinie 19. mieszkanka gminy Kurów, zatelefonowała do puławskiej Policji, informując, że na jej posesji znajduje się mężczyzna, który grozi jej mężowi bronią. Na miejsce pojechali policjanci. Tam zastali pokrzywdzonego 28 latka oraz jego żonę. Sprawca przed przyjazdem patrolu uciekł. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego był to Grzegorz F. 20 letni mieszkaniec tej samej gminy, któremu pokrzywdzony naprawiał samochód. Grzegorz F. nie chciał zapłacić za usługę twierdząc, że podczas naprawy został zepsuty akumulator w aucie.  W godzinach wieczornych przyjechał na posesję pokrzywdzonego. Gdy właściciel poprosił go o opuszczenie posesji wyciągnął przedmiot przypominający broń. Sprawca wycelował go w głowę mechanika, kazał mu klękać i kilkukrotnie nacisnął na spust.  Gdy pokrzywdzony zorientował się, że broń jest wadliwa próbował ją wytrącić. Doszło do szarpaniny. W obezwładnieniu sprawcy pomógł inny mężczyzna. Napastnikowi odebrano broń. Po tym uciekł.
 
Policjanci zatrzymali 20-latka w jego domu. Był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. Odebrana sprawcy broń została zabezpieczona. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to broń gazowa.
 
Grzegorz F. po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz naruszenie miru domowego. Grozi mu do 2 lat więzienia. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie tymczasowego aresztowania.
 

 

Powrót na górę strony