Aktualności

Chełm: Areszty za napad na policjanta i jego matkę.

Data publikacji 29.01.2014

Pięciu aresztowanych za napad na policjanta i jego matkę w Chełmie. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem jak policjant odprowadzał swoją matkę z kościoła do domu. Bandyci rzucili się na policjanta dlatego, że zwrócił im uwagę na zachowanie niezgodne z prawem. Był bity i kopany po całym ciele. Ucierpiała też jego matka. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 Do zdarzenia doszło w ostatnia niedzielę po godz. 18.00 w Chełmie przy ul. Kredowej. Policjant będąc w czasie wolnym od służby i w ubraniu cywilnym wracał wraz ze swoją matką z kościoła do miejsca jej zamieszkania. Funkcjonariusz zareagował gdy kilku młodych mężczyzn przewróciło kontener z używana odzieżą i próbowali go wtoczyć na jezdnię. Zwrócił im uwagę, że może dojść do tragedii. W tym czasie jeden ze sprawców rozpoznał go jako policjanta i przekazał to swoim kolegom.
Grupa kilkunastu młodych mężczyzn otoczyła policjanta i jego matkę. Jak się później okazało pięciu z nich w wieku od 18 do 20 lat rzuciła się na funkcjonariusza z pięściami, zaczęli go bić po twarzy i głowie, a gdy się przewrócił kopali po całym ciele. Na pomoc ruszyła przerażona matka policjanta, która otrzymała cios w twarz i rękę. Podczas całego zdarzenia napastnicy wielokrotnie znieważali policjanta słowami obelżywymi.


Jak ustalili policjanci napastnicy doskonale wiedzieli, że mają do czynienia z policjantem. Wielokrotnie wyzywali go od „psów”, słyszeli również rozmowę telefoniczną policjanta z dyż. KMP Chełm podczas której przedstawił się z imienia i nazwiska. Policjant kilkukrotnie informował napastników, że jest policjantem i wzywał ich do zachowania spokoju. Niestety to tylko wzmogło ich agresję.
Na szczęście szybko na miejsce przyjechali policjanci mundurowi i zatrzymali napastników. Podczas zatrzymania jeden z nich groził mundurowym zabójstwem. 18-letni Rafał N. odpowie również za groźny karalne oraz posiadanie narkotyków. Jego brat Michał lat 20, będzie odpowiadał za uderzenie matki policjanta w twarz i rękę. Wśród zatrzymanych znalazł się jeszcze Kamil K. lat 18, Daniel L. lat 19 i Dawid P. lat 19. Wszyscy są mieszkańcami Chełma. Wswzyscy notowani za popełnianie przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu oraz mieniu. Niektórzy z nich to wielokrotni recydywiści.
Policjant z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po opatrzeniu uczestniczył w czynnościach procesowych. Posiada zasinienia twarzy i rozcięte wargi oraz siniaki na całym ciele.
Na czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
 
JW
 

Powrót na górę strony