Aktualności

Krasnystaw: Odpowie za włamania do plebanii.

Data publikacji 31.01.2014

Sprawcę dziewięciu włamań zatrzymali krasnostawscy kryminalni. To Waldemar W. 36-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów. Mężczyzna na terenie dwóch powiatów włamał się do czterech plebanii, kilku piwnic i pustostanów. Teraz przed sądem odpowie za te przestępstwa. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Krasnostawscy kryminalni ustalili sprawcę kilku włamań na terenie powiatu krasnostawskiego i zamojskiego. 36-letniemu mieszkańcowi gminy Skierbieszów udowodnili dokonanie kradzieży z włamaniem do czterech plebanii, kilku piwnic i pustostanów. Wczoraj Waldemar W. usłyszał łącznie 9 zarzutów. Podczas wizji lokalnej dokładnie wskazał miejsca włamań i opisał sposób, w jaki ich dokonywał. Łączne straty powstałe w wyniku tych przestępstw to blisko 20 tysięcy złotych.
 
Mężczyzna działał na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Na cel zamachu przestępczego, zazwyczaj typował miejsca zamieszkania duchownych. Najczęściej w godzinach popołudniowych, po zapadnięciu zmierzchu, wybijał szyby w oknach budynków i kradł przypadkowe przedmioty. Przeważnie była to gotówka, ale łupem padały też drobne przedmioty. Nie były to jedyne obiekty, jakimi interesował się 36-latek. Jak sam wyjaśniał były to także przypadkowe miejsca oraz łupy. Z kilku piwnic na terenie Izbicy mężczyzna skradł przetwory owocowe, ziemniaki, marchew, czosnek, orzechy. W jednym przypadku ze szklanego naczynia przelał kilkanaście litrów wina własnego wyrobu.
 
Dziś na wniosek Policji i Prokuratury Waldemar W. zostanie doprowadzony do Sądu z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.  
 
Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
 
MS
 

Powrót na górę strony