Aktualności

Kraśnik: Sprawca kradzieży zatrzymany w policyjnym pościgu.

Data publikacji 06.01.2014

Wczoraj kraśniccy policjanci podczas pościgu zatrzymali 21-latka, który na targowisku okradł kobietę. Sprawca chwycił za torebkę i rzucił się do ucieczki. Okradziona 64-latka zaczęła krzyczeć wzywając pomocy. Policjanci, którzy patrolowali okoliczny teren usłyszeli wołania pokrzywdzonej i ruszyli za sprawcą. Po chwili dogonili i zatrzymali złodzieja odzyskując skradzioną torebkę.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13.00 w Kraśniku na Targowisku Miejskim przy ul. Balladyny. 64-letnia kobieta wybrała się na targ. Oglądając ubrania na jednym ze straganów pozostawił na chwilę torebkę na stoliku, co wykorzystał sprawca. Okradziona kobieta zaczęła krzyczeć, na co natychmiast zareagowali policjanci, którzy patrolowali ulice.
Natychmiast rzucili się w pościg za sprawcą, który zaczął uciekać w kierunku pobliskich bloków mieszkalnych znajdujących się przy ul. Balladyny . Na widok funkcjonariuszy odrzucił skradziony łup. Został jednak szybko złapany przy ul. Balladyny. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną torebkę, w której znajdowały się dokumenty, telefon komórkowy, pieniądze. Sprawca kradzieży został zatrzymany i doprowadzony do kraśnickiej komendy. Trwa ustalanie, czy nie dopuścił się innych podobnych przestępstw. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
E.S.
 

Powrót na górę strony