Aktualności

Biłgoraj: Cztery nastolatki ranne w wypadku.

Data publikacji 02.01.2014

4 młode kobiety zostały ranne wczoraj w wypadku drogowym, do którego doszło w Józefowie Roztoczańskim. 19-letnia kierująca mazdy na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu uderzając w przydrożny słup telefoniczny. Samochodem podróżowało 6 młodych osób z Zamościa, w wieku 17-21 lat. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, apelując jednocześnie o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.00 w Józefowie Roztoczańskim. Zabezpieczający miejsce wypadku policjanci ustalili, że leżącą w rowie mazdą jechało 6 młodych osób. Z ich wstępnych czynności wynika, że kierująca mazdą na łuku jezdni straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu uderzając w drewniany słup telefoniczny.
Prowadzącą pojazd okazała się 19-latka z Zamościa, przewożąca pięcioro pasażerów również z Zamościa w wieku 17-21 lat. W wypadku ucierpiały 4 nastolatki, które z urazami zostały zabrane przez karetki pogotowia do szpitali w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. Jak się okazało młoda prowadząca była trzeźwa. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem wszystkich szczegółów tego wypadku.
Policjanci apelują przede wszystkim do młodych kierowców i ich rodziców - brak doświadczenia, często rozwijana nadmierna prędkość, chęć popisania się przed kolegami, czy też niejednokrotnie nietrzeźwość za kierownicą, to wszystko bardzo często powoduje nieodwracalne i tragiczne konsekwencje dla wielu osób. Dlatego, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, wsiadając za kółko zachowaj szczególną ostrożność, pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania i zawsze miej oczy szeroko otwarte. Dostosuj swoją jazdę do panujących warunków drogowych i pamiętaj, że jako kierowca bierzesz odpowiedzialność nie tylko za własne życie i zdrowie ale i innych użytkowników dróg.

 

M.W
 

Powrót na górę strony