Aktualności

Kraśnik: Wpadli tuż po włamaniu. Siedmiu aresztowanych.

Data publikacji 07.12.2013

Policjanci z Kraśnika rozbili ośmioosobową grupę dokonującą włamań do sklepów wiejskich na terenie powiatu kraśnickiego. Podejrzani w różnych konfiguracjach dokonali włamań, do co najmniej 6 sklepów skąd skradli artykuły spożywcze, alkohol, papierosy, a także artykuły chemiczne. Straty sięgnęły ponad 30 tys. złotych. Jeszcze wczoraj wieczorem sąd podjął decyzję w zakresie zastosowania tymczasowych aresztowań siedmiu podejrzanych. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Kraśnika od wakacji zajmowali się rozpracowaniem przestępców odpowiedzialnych za włamania do sklepów na terenie wiejskim. Przestępcy po włamaniu się do wnętrza sklepu kradli artykuły spożywcze, przemysłowe i alkoholowe. W nocy specjalnie zadaniowani policjanci typowali potencjalnie podejrzane osoby do tych przestępstw.
Przełom nastąpił w nocy z środy na czwartek. Podczas penetracji terenu za włamywaczami w miejscowości Sulów, policjanci zauważyli w bocznej drodze samochód osobowy, w którym znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. W żaden logiczny sposób nie potrafili uzasadnić swojego pobyty w tym miejscu. W bagażniku audi znajdowały się pojemniki i sprzęt do spuszczania paliwa z tirów. Szybko okazało się, że zatrzymani będą odpowiadać nie tylko za usiłowali włamania do miejscowego sklepu. W czwartek rano policjanci z Kraśnika zatrzymali kolejnych sześciu młodych mężczyzn, którzy wspólnie, od czerwca tego roku dokonali około 6 włamań do sklepów na terenie powiatu kraśnickiego i kradzieży 100 litrów paliwa. Policjanci ustalają czy podejrzani nie będą odpowiadać za inne podobne włamania, do których doszło na terenie powiatu lubelskiego i janowskiego.
Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu lubelskiego. Na złodziejskie wypady wyjeżdżali samochodami rodziców. Z okradanych sklepów szajka zabierała artykuły spożywcze i przemysłowe. Kwoty ustalonych strat spowodowanych włamaniami sięgają ponad 30 tysięcy złotych. Dotychczas funkcjonariusze w trakcie przeszukań odzyskali część skradzionych towarów. Wobec wszystkich zatrzymanych policjanci skierowali wnioski do o areszt tymczasowy. Wobec jednego z podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny, a wobec pozostałych siedmiu jeszcze wczoraj Sąd Rejonowy w Kraśniku zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za włamania grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
J.M
 

Powrót na górę strony