Aktualności

Kraśnik: Areszt za znęcanie się nad rodziną.

Data publikacji 30.12.2013

Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca gm. Zakrzówek. Mężczyzna podczas awantury domowej groził swojej żonie i córce piłą mechaniczną. Był nietrzeźwy. Jak się okazało miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.


W czwartek 26 grudnia po godz. 19.00 dyżurny kraśnickiej Policji został powiadomiony o awanturze domowej w miejscowości Zakrzówek. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Okazało się, iż 52 letni mężczyzna wszczął awanturę domową podczas której groził swojej żonie i córce przy użyciu piły mechanicznej. Wystraszone kobiety uciekły z domu.
52-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że to nie było pierwsze tego typu zachowanie ze strony 52-latka. Okazało się, że mężczyzna miał już wcześniej prowadzone postępowanie za znęcanie się nad rodziną.
W sobotę Sad Rejonowy w Kraśniku na wniosek policji i Prokuratury zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Za znęcanie na rodziną grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


ES
 

Powrót na górę strony