Aktualności

Kraśnik: Posiadał nielegalnie broń i groził jej użyciem

Data publikacji 30.12.2013

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi, u którego policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję. Mężczyzna groził jej użyciem 34-latkowi. Ten o wszystkim powiadomił mundurowych. Jak się okazało w chwili zatrzymania był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W sobotę Sąd Rejonowy w Kraśniku zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

W czwartek 26 grudnia ok. godz. 22.30 dyżurny kraśnickiej komendy odebrał telefon od mężczyzny, który twierdził, iż znany mu mężczyzna groził mu przy użyciu broni palnej. Pod wskazany adres natychmiast udał się patrol Policji.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż ok. godz. 22.00 w miejscowości Majdan Grabina przy sklepie doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Jeden z nich 42-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego w pewnym momencie wyjął z bagażnika swojego samochodu broń i groził 34-latkowi jej użyciem. Pokrzywdzony wystraszył się i uciekł do swojego samochodu. O wszystkim poinformował Policję.

Funkcjonariusze w samochodzie 42-latka ujawnili pistolet TT pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej wraz z 2 magazynkami 44 sztuki amunicji.

Sprawca zdarzenia został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jak się okazało w chwili zatrzymania był pijany, miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W sobotę Sąd Rejonowy w Kraśniku zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
E.S.
 

Powrót na górę strony