Aktualności

Kraśnik: Urywali lusterka i niszczyli lakier. Sprawcy uszkodzenia samochodów zatrzymani.

Data publikacji 28.12.2013

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, którzy uszkodzili 5 samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu przy ul. Kolejowej w Kraśniku. Sprawcy urywali lusterka boczne i niszczyli powłokę lakierniczą. Policjanci ustalili, że sprawcy uciekając wsiedli di pociągu jadącego w kierunku Lublina. Obaj wpadli w ręce policjantów na dworcu kolejowym w Lublinie. Wczoraj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek wieczorem dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż na parkingu osiedlowym przy ul. Kolejowej w Kraśniku mężczyźni niszczą zaparkowane samochody. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole.
Stróże prawa na miejscu ustalili, iż sprawcami jest dwóch mężczyzn, którzy wsiedli do pociągu jadącego w kierunku Lublina. W wyniku podjętych czynności ustalono rysopisy obu mężczyzn, po czym informacja ta została natychmiast przekazana dyżurnemu KMP Lublin. Obu mężczyzn zatrzymano na dworcu kolejowym w Lublinie. Okazało się, iż to 18 i 19-letni mieszkańcy Lublina. Obydwaj byli nietrzeźwi.
Jak ustalono uszkodzili 5 aut urywając lusterka boczne, niszcząc powłokę lakierniczą. Ponadto 18-latek dokonał zniszczenia elewacji jednego z budynków poprzez zamalowanie jej. Ogólna suma strat wyniosła 2.600 zł. Mieszkańcy Lublina zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Obydwaj przyznali się do zarzucanych im czynów.
E.S.
 

Powrót na górę strony