Aktualności

Biłgoraj: Potrącenie nietrzeźwego pieszego.

Data publikacji 24.12.2013

Do potrącenia pieszego doszło wczoraj po południu w miejscowości Sól. Jak się okazało nietrzeźwy pieszy wtargnął na jezdnię zza pojazdu ciężarowego wprost pod koła jadącego forda. Kierująca fordem z powiatu leżajskiego była trzeźwa. Tym razem, na szczęście dla pieszego nie doszło do tragedii. 44-letni mężczyzna, mający 3,6 promila alkoholu w organizmie trafił do szpitala ze złamaną nogą.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Soli. Ze zgłoszenia wynikało, że potrącony został tam mężczyzna. Jak ustalili policjanci zabezpieczający miejsce wypadku, podróżująca fordem 33-latka z powiatu leżajskiego potrąciła pieszego, który wtargnął na jej pas ruchu wychodząc nagle zza pojazdu ciężarowego wprost pod koła forda. W toku kolejnych ustaleń funkcjonariuszy okazało się że 44-letni pieszy był nietrzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał 3,6 promila alkoholu. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, zakończyło się na złamanej nodze 44-latka. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.
Policjanci przypominają!

Mamy okres zimowy, drogi są mokre i śliskie, co znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdów. Bardzo często piesi wchodzą na jezdnię nie zastanawiając się jaki czas jest potrzebny kierującemu do zatrzymania samochodu. Bądźmy ostrożniejsi, bardziej czujni, miejmy oczy szeroko otwarte, zawsze dbajmy o bezpieczeństwo nie tylko swoje

Powrót na górę strony