Aktualności

KWP: Konferencja promująca projekt Na granicy terroryzmu- szkolenie z zakresu reagowania kryzysowego/Film/

Data publikacji 17.01.2013

Dzisiaj odbyła się konferencja promująca projekt "Na granicy terroryzmu - szkolenia w zakresie reagowania kryzysowego". Gości powitał Lubelski Komendant Wojewódzki nadinsp. Igor Parfieniuk. Projekt jest realizowany przez Komendę Główną Policji w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Lublin jest drugim miastem otwierającym cykl szkoleń.

Dzisiaj  odbyła się konferencja promująca projekt „Na granicy terroryzmu – szkolenia w zakresie reagowania kryzysowego”. Gości powitał Lubelski Komendant Wojewódzki nadinsp. Igor Parfieniuk. Projekt jest realizowany przez Komendę Główną Policji w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Lublin jest drugim miastem otwierającym cykl szkoleń.

@player1:400:300@
 
            Przedsięwzięcie obejmuje szkolenia wraz z ćwiczeniami z zachowania w sytuacjach kryzysowych, w tym w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym.
          Szkolenia są skierowane do przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, GOPR, WOPR oraz przedstawicieli wszystkich w regionie instytucji odpowiedzialnych za reagowanie kryzysowe z 66 gmin i 21 powiatów zlokalizowanych w rejonie wschodniej granicy Polski.
            Uroczystą konferencję otworzył Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Igor Parfieniuk. Podczas prelekcji głos zabrali przedstawiciele: Komendy Głównej Policji, Związku Powiatów Lubelskich, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, oraz firmy szkoleniowej ASAP24.

   

           Celem ogólnym projektu jest usprawnienie funkcjonowania i zacieśnienie współpracy w zakresie reagowania kryzysowego pomiędzy służbami, organami administracji rządowej i samorządowej oraz infrastrukturą krytyczną na obszarze wschodniej granicy Unii Europejskiej.
    

          W trakcie dwudniowych szkoleń planowane jest omówienie procedur oraz potrzeb logistycznych, przećwiczenie procedur związanych między innymi z incydentami i zdarzeniami terrorystycznymi w kontekście reagowania kryzysowego oraz komunikacji kryzysowej, a także wypracowanie wytycznych – zbioru dobrych praktyk i propozycji zmian w obowiązujących przepisach.
R.L.R.
Powrót na górę strony