Aktualności

KWP: Zatrzymania w sprawie podpaleń samochodów.

Data publikacji 11.08.2011

Lubelscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o podpalenia dwóch pojazdów na terenie Lublina. Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat odpowiadać będzie za podpalenie opla przy Al. Warszawskich, natomiast 21-latek za podpalenie golfa przy ul. Dzierżawnej. W obu przypadkach będą odpowiadać za zniszczenie mienia. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Lubelscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o podpalenia dwóch pojazdów na terenie Lublina. Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat odpowiadać będzie za podpalenie opla przy Al. Warszawskich, natomiast 21-latek za podpalenie golfa przy ul. Dzierżawnej. W obu przypadkach będą odpowiadać za zniszczenie mienia. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.
 W pierwszym przypadku informację o podpaleniu opla przy Al. Warszawskich w Lublinie policjanci otrzymali o godz. 5.30 we wtorek. Jak się później okazało do niezamkniętego pojazdu weszło dwóch mężczyzn. Po nadpaleniu tapicerki w samochodzie wyszli na zewnątrz. Właściciel straty wycenił na 2 tys. złotych (stopienie tapicerki – uszkodzenia wewnątrz auta). Do tej sprawy policjanci zatrzymali 21-letniego Tomasza W. z Lublina i jego 22-letniego kolegę Łukasza R. z Bełżyc. Jak wynika z ustaleń obaj mężczyźni w samochodzie, który był otwarty schronili się przed deszczem. W środku zapalili papierosa, a następnie przypalali bez powodu tapicerkę. Nie potrafią w sposób logiczny wytłumaczyć swojego zachowania. Dziś zostali doprowadzeni do prokuratury.
Z kolei w drugim przypadku policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lublina, który będzie odpowiadał za podpalenie samochodu przy ul. Dzierżawnej w Lublinie. Do tego podpalenia doszło w nocy z 9 na 10 lipca br. Wartość strat to ponad 5 tys. złotych.
Policjanci zatrzymali Mateusza K. dziś nad ranem. Policjanci podejrzewają, że zatrzymany mógł podpalić ten pojazd ze względów osobistych. Obecnie trwają czynności procesowe w tej sprawie.
 Wszyscy podejrzani w tych sprawach będą odpowiadać za uszkodzenia mienia. Grozi im kara pozbawienia wolności doi lat 5.
Powyższe fakty potwierdzają dotychczasowe ustalenia specjalnej grupy powołanej decyzją Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, że pożary pojazdów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Lublina nie łączy jedna osoba podpalacza lub grupa osób. Różne są też motywy działania sprawców lub brak jakichkolwiek logicznych motywów.
Zaawansowane są też czynności przy innych sprawach związanych z podpaleniem pojazdów na terenie Lublina, w tym też na ul. Tymiankowej. Kilkudziesięciu kryminalnych pracuje cały czas prowadząc różne czynności procesowe i operacyjne. Niezależnie od tego swoje zadania wykonują dzielnicowi i policyjni wywiadowcy. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie, jaką okazują mieszkańcy z okolic, gdzie doszło do zniszczenia mienia.
JW.
Powrót na górę strony