Radzyń Podl.: Festyn z mundurowymi
Data publikacji 30.05.2011
Pod hasłem ?Bezpieczna niedziela? zorganizowany został festyn przygotowany przez radzyńską komendę, portal internetowy promujący powiat radzyński ?ile dzisiaj? oraz Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji. W trakcie spotkania zmotoryzowani mieszkańcy powiatu oraz piesi w organizowanych konkursach mogli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i wiedzą na temat bezpieczeństwa.
Pod hasłem „Bezpieczna niedziela” zorganizowany został festyn przygotowany przez radzyńską komendę, portal internetowy promujący powiat radzyński „ile dzisiaj” oraz Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji. W trakcie spotkania zmotoryzowani mieszkańcy powiatu oraz piesi w organizowanych konkursach mogli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i wiedzą na temat bezpieczeństwa.
Wczorajszy festyn przyciągnął spore grono miłośników dwóch i czterech kółek a także tych, którzy pieszo lubią pokonywać trasy po drogach powiatu. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli wysłuchać pogadanki przygotowanej przez policjantów z radzyńskiej komendy dotyczącej przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy. Funkcjonariusze zaprezentowali również motocykle będące na wyposażeniu Policji.
Motocykliści, którzy przybyli na spotkanie prezentowali swoje maszyny i sprawdzali swoje umiejętności w slalomie i powolnej jeździe. Swoje umiejętności mogli sprawdzić również w przygotowanym konkursie rowerzyści, których zmagania wywołały wiele emocji. W trakcie spotkania każdy uczestnik mógł również oznakować swój rower. Spotkanie zakończył konkurs wiedzy o ruchu drogowym oraz tankowanie paliwa.
Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę oraz pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria pojazdu. Kierujący jednośladami, czy piesi na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.
B.S./A.S.
