Lubartów: 15 latkowie niszczyli plakaty wyborcze.
Data publikacji 15.11.2010
Lubartowscy policjanci zatrzymali grupę 15 latków, którzy niszczyli plakaty wyborcze. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ul. 3 Maja w Lubartowie.
Lubartowscy policjanci zatrzymali grupę 15 latków, którzy niszczyli plakaty wyborcze. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ul. 3 Maja w Lubartowie.
Policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że kilku młodych mężczyzn zrywa plakaty wyborcze. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Mundurowi zauważyli grupę młodzieży w pobliżu jednego ze sklepów na ul. 3 Maja. Młodzi ludzie zrywali i niszczyli rozwieszone na tekturowych podkładach plakaty wyborcze, a jeden z nich usiłował oberwać zamontowaną na sklepie kamerę przemysłową. Policjanci zatrzymali cała grupę tj. pięciu sprawców. Wszyscy są mieszkańcy Lubartowa w wieku 15 lat. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny.
Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami, każdy, kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.
A.M.