Aktualności

Nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 18.05.2010

31-nietrzeźwych kierujących

Policjanci ubiegłej doby zatrzymali na drogach naszego regionu 31 nietrzeźwych kierujących z czego 5 prowadziło pojazd pomimo sądowego zakazu. Wśród zatrzymanych znalazło się 13 rowerzystów. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 15 bezrobotnych, 4 pracowników fizycznych, 3 mechaników, 2 rolników, 2 murarzy, rencista, emeryt oraz ślusarz. W dwóch przypadkach zawód kierującego nie został ustalony.
 
        Promilowym rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec gm. Turobin, który kierując vw passatem w miejscowości Czernięcin, zderzył się z osobowym renaultem, za kierownicą którego siedział 21-latek z tej samej gminy. Jak ustalili policjanci, sprawca na prostym odcinku drogi wyprzedzał w sposób niedozwolony. Podczas sprawdzania jego stanu trzeźwości okazało się, że miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafił 29-latek oraz jadący z nim, również nietrzeźwy, 20-letni pasażer.
 
        Z kolei w Biłgoraju, policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który kierował rowerem. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.
 
       Niewiele mniej miał zatrzymany wczoraj przez policjantów rolnik z gm. Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna kierując samochodem osobowym miał w organizmie prawie 2,7 promila.
 
       Na rowerze i z sądowym zakazem kierował wczoraj między innymi 41-letni mieszkaniec gm. Zamość. Bezrobotny mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.
A.A.
Powrót na górę strony