KWP: Policjanci i Strażacy zagrali o Puchar

Data publikacji 17.07.2009

Wynikiem 13:5 zakończył się wczoraj mecz towarzyski, który rozegrali policjanci z funkcjonariuszami państwowej straży pożarnej. Mecz zorganizowany w ramach obchodów 90-lecia Polskiej Policji odbył się na boisku szkolnym Gimnazjum nr 9 w Lublinie. Zwycięska drużyna policjantów zdobyła puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który zostanie oficjalnie wręczony w niedzielę podczas otwarcia festynu w muszli koncertowej ogrodu saskiego.

Wczoraj o godzinie 14:00 na boisku szkolnym Gimnazjum nr 9 rozpoczął się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Mecz w trakcie którego obie drużyny zaciekle walczyły o puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji rozegrany został w ramach obchodów uroczystości 90 – lecia Polskiej Policji.

Drużynę strażaków do zaciętej walki poprowadził st. kpt. Ryszard Starko – Rzecznik Prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, natomiast drużynę policjantów – podinsp. Piotr Wójcik – Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Lublinie.

Pierwszą bramkę zdobyli strażacy. Po kilku minutach meczu reprezentanci Straży Pożarnej prowadzili już 4:1. Gra była bardzo zacięta i nikt z zawodników nie oszczędzał sił.

Policjanci zaczęli odrabiać straty. Koniec pierwszej połowy zakończył się wynikiem 7:4 dla policjantów. Po przerwie mecz był równie zacięty. Widać było pełne zaangażowanie i wolę walki.

Mecz poprowadziła licencjonowana sędzia – Agnieszka Karpińska z Polskiego Związku Sędziowskiego. Pani Agnieszka czuwała, aby zawodnicy przestrzegali wszelkich zasad i grali „fair play” co jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13 : 5 dla policjantów. Zwycięskiej drużynie puchar zostanie wręczony w niedzielę o godzinie 14:00 podczas otwarcia festynu z okazji święta Policji który odbędzie się w muszli koncertowej ogrodu saskiego.