Aktualności

Lublin: Porozumienie podpisane

Data publikacji 03.12.2008

Dziś w Lublinie zostało podpisane Porozumienie w sprawie diagnozowania oczekiwań społecznych w zakresie bezpieczeństwa publicznego i okoliczności wpływających na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego.

Dziś w Lublinie zostało podpisane Porozumienie w sprawie diagnozowania oczekiwań społecznych w zakresie bezpieczeństwa publicznego i okoliczności wpływających na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego.

Porozumienie zostało zawarte przy honorowym patronacie Wojewody Lubelskiego – Genowefy Tokarskiej pomiędzy: Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie reprezentowanym przez: Rektora – Prof. dr hab. Andrzeja Dąbrowskiego, Województwem Lubelskim reprezentowanym przez Marszałka Województwa Lubelskiego – dr Krzysztofa Grabczuka oraz Wicemarszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie reprezentowanym przez: Lubelskiego Kuratora Oświaty – Krzysztofa Babisza  oraz Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie reprezentowaną przez: Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – mł. insp. Dariusza Działo. 

                 

Punktem wyjścia do planowanego Porozumienia był cykl badań, które przeprowadzone zostały wśród rodziców i prawnych opiekunów uczniów z wybranych losowo szkół i placówek podległych Kuratorowi Oświaty w Lublinie. W obszarze badań znalazły się między innymi zagadnienia związane z subiektywnym poczuciem bezpieczeństwa, miejscami niebezpiecznymi, rodzajami zagrożeń oraz oceną pracy funkcjonariusz Policji.

  
    Przedsięwzięcia w szczególności dotyczyć będą dostarczenia informacji o aktualnym stanie bezpieczeństwa, ustalenia postulatów mieszkańców dotyczących poprawy stanu bezpieczeństwa, społecznej oceny pracy Policji oraz wypracowania i wdrażania rozwiązań mających wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców. 
   W badaniach mieszkańcy naszego województwa, odpowiadali co myślą o własnym bezpieczeństwie, co sądzą o bezpieczeństwie osób najbliższych, jak oceniają pracę Policji i jakich zagrożeń najbardziej się obawiają. Te i inne pytania znalazły się w anonimowej ankiecie, którą wypełniło ponad 6 tysięcy respondentów z naszego regionu.
     Udzielone odpowiedzi pozwolą na zdiagnozowanie zjawisk i obszarów mających  bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Wnioski z badań przyczynią się do ukierunkowania i usprawnienia policyjnych działań prewencyjnych. Ponadto wypełnione ankiety pozwolą uzyskać w miarę dokładny obraz stanu bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny i przyczynią się do określenia kierunków stosownych działań zmierzających do poprawy warunków bezpieczeństwa w naszym województwie.
Powrót na górę strony