Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 3,5 letniego chłopca, który zgubił się w lesie

Data publikacji 19.07.2026

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 3,5 letniego chłopca, którego zaginięcie w sobotnie popołudnie zgłosili jego rodzice. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ do zaginięcia doszło w kompleksie leśnym. W szeroko zakrojonych działaniach poszukiwawczych brali udział tomaszowscy policjanci, strażacy, strażacy ochotnicy i okoliczni mieszkańcy. W niespełna godzinę od zgłoszenia, przestraszonego chłopca w odległości około kilometra od miejsca zaginięcia zauważył w lesie jeden z policjantów. Dziecko całe i zdrowie wróciło do swoich rodziców.

W sobotę po południu dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 3,5 letniego chłopca, który wraz z rodzicami poszedł do lasu na spacer niedaleko miejsca zamieszkania w gminie Tomaszów lubelski. W pewnym momencie rodzice stracili chłopca z oczu. Natychmiast zaczęli go szukać, początkowo we własnym zakresie, jednak gdy poszukiwania nie przyniosły rezultatu, powiadomili służby.

Tomaszowscy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Na komendzie został ogłoszony alarm.

W akcji poszukiwawczej uczestniczyli także funkcjonariusze PSP oraz strażacy ochotnicy.

widok pojazdów i ludzi z drona

Do działań dołączyli również okoliczni mieszkańcy oraz operator drona ze straży pożarnej.

służby podczas akcji poszukiwawczej na polach

Ponieważ zbliżał się wieczór, liczyła się każda minuta. W niespełna godzinę od zgłoszenia, przestraszonego chłopca w odległości około kilometra od miejsca zaginięcia zauważył w lesie policjant z patrolu interwencyjnego.

policjant przy radiowozie, obok kobieta z dzieckiem na reku

Mundurowi zaopiekowali się dzieckiem  i przekazali wezwanej na miejsce załodze karetki pogotowia. Ostatecznie dziecko całe i zdrowie wróciło do swoich rodziców.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony