Aktualności

Lublin: Zatrzymania pseudokibiców

Data publikacji 12.08.2008

Policja zatrzymała 10 osób w związku z burdami podczas meczu piłkarskiego Motoru Lublin z Widzewem Łódź. Większości z mężczyzn postawiony został zarzut bójki i pobicia. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja zatrzymała 10 osób w związku z burdami podczas meczu piłkarskiego Motoru Lublin z Widzewem Łódź. Większości z mężczyzn postawiony został zarzut bójki i pobicia. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
 
            Pierwsze działania Policji doprowadziły do zatrzymania pseudokibiców już 6 sierpnia br. Zatrzymanymi okazali się Tomasz C. lat 30 oraz Mateusz M. lat 19, mieszkańcy Lublina, którzy za udział w bijatyce, doprowadzeni zostali do prokuratury. Mateusz M. nie zastosował się ponadto do prawomocnego zakazu wstępu na imprezy masowe.
            W ciągu dwóch kolejnych dni zatrzymano 5 stadionowych bandytów. 19 – letniego Mariusza W., 26-letniego Sebastian Ś., jego rówieśnika Bartłomieja Ch., 18-letniego Rafał W. oraz 21-letniego Michała K., który dodatkowo złamał sądowy zakaz wstępu na imprezy masowe. Wobec wszystkich zastosowano dozory Policji.
           Zatrzymani dziś rano pseudokibice – 17 - letni Jan K. oraz Przemysław Cz., a także  21-letni Kamil W. zostaną doprowadzeni do lubelskiej prokuratury. Wszyscy są mieszkańcami Lublina. Jak większość z dotychczas zatrzymanych odpowiedzą za udział w bójce i pobiciu, przestępstwo zagrożone karą do 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony