Aktualności

Lublin: Rozbita grupa

Data publikacji 29.02.2008

Policjanci zatrzymali 4 osoby przymycające papierosy do Niemiec

Policjanci zatrzymali czworo mieszkańców Lublina podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemycaniem papierosów zza wschodniej granicy do Niemiec. Swoją działalnością narazili Skarb Państwa na stratę ponad 1,5 miliona złotych.
 
 
Policjanci z KMP w Lublinie, kilka dni temu, wpadli na trop grupy, która trudniła się przemycaniem papierosów z Ukrainy do Niemiec. Na podstawie zebranych informacji operacyjnych ustalili, że tym procederem od sierpnia 2006 roku zajmowali się mieszkańcy Lublina – dwie 39-letnie kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 19 i 46 lat.
            Cała czwórka została zatrzymana w środę rano. W tym samym czasie funkcjonariusze przeszukali jedno z mieszkań przy ul. Glinianej w Lublinie. Z ich ustaleń wynikało, że mogą znajdować się tam papierosy pochodzące z przemytu. W trakcie przeszukania w torbach i szafie znaleźli około 2,5 tys. paczek papierosów bez oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy. Funkcjonariusz zabezpieczyli również trzy samochody służące sprawcom do przemytu.
            W trakcie wczorajszych przesłuchań, zatrzymani przyznali się do przemytu od 2006 roku około 214.000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łączna suma uszczuplenia należności publiczno - prawnej wynikającej z tytułu niezapłaconego cła, akcyzy i podatku VAT wynosi ponad 1,5 miliona zł.
Przemytnicy odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych, co zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.
Policjanci ustalają pozostałych członków grupy i nie wykluczają dalszych zatrzymań. Jeszcze dziś wszyscy trafią przed oblicze sądu, który zdecyduje o ich ewentualnym tymczasowym aresztowaniu.
Powrót na górę strony