Lublin: "Szalik kibica."
Data publikacji 29.11.2007
Lubelscy policjanci zatrzymali czterech ....
Dzisiaj do lubelskiej prokuratury doprowadzeni zostaną dwaj z czterech sprawców rozboju, do jakiego doszło w jednym z lokali przy ul. Związkowej w Lublinie. Czterech kibiców polskiej reprezentacji pobiło po meczu Polska-Belgia jednego z gości lokalu. Dzięki informacjom operacyjnym sprawcy zostali zatrzymani przez policję. Dwaj z nich są nieletni.
Wieczorem 17 listopada br. podczas meczu polskiej reprezentacji z Belgią w jednym z lubelskich lokali spotkali się sympatycy polskiej drużyny, którzy przy alkoholu kibicowali polskiej jedenastce. Do grupki młodych kibiców podszedł 30-letni mieszkaniec Dysa prosząc, by sprzedali mu szalik z barwami narodowymi. Zapłacił za niego 50 zł. Kiedy wyszedł z lokalu ok. godz. 23.00 został zaczepiony przez świeżo poznanych miłośników sportu, którzy zażądali zwrotu szalika. Gdy odmówił, został pobity. Odebrano mu nie tylko atrybut kibica, ale także pieniądze w kwocie 230zł.

Na podstawie informacji operacyjnych policjanci Komisariatu V Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali czterech sprawców rozboju. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina: w wieku od 15-20 lat. Wszystkich napastników poszkodowany mieszkaniec Dysa rozpoznał wczoraj na okazaniu. Sprawę nieletnich rozpatrzy powiadomiony o zdarzeniu Sąd Rodzinny i Nieletnich w Lublinie. Dorośli sprawcy zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o areszt. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.