Aktualności

KWP: Uroczyste ślubowanie

Data publikacji 22.11.2007

Dzisiaj w szeregi Policji lubelskiego garnizonu wstapi 77 nowych funkcjonariuszy...

Dzisiaj w szeregi Lubelskiej Policji wstąpiło 77 nowych funkcjonariuszy. Podczas apelu, który odbył się o godz. 13.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie policjanci złożyli uroczyste ślubowanie.
 
         Rotę ślubowania złożyło dziś 64 mężczyzn i 13 kobiet. Wszystkie osoby, które ubiegały się o pracę w Policji musiały przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Największą liczbę punktów, a tym samym pierwsze miejsce na liście kandydatów uzyskał Pan Tomasz Łebko, który na maksymalną liczbę 220 punktów zdobył ich 189. Post. Tomasz Łebko zasili szeregi tomaszowskiej Policji.
Wśród przyjętych do służby policjantów 29 osób posiada wykształcenie wyższe magisterskie, 4 osoby- inżynierskie, 15 osób ma wykształcenie licencjackie, zaś średnie – 29 osób. Większość kandydatów przyjętych do służby ukończyło studia prawnicze, pedagogiczne oraz administracyjne.
Nowi funkcjonariusze po 6 miesięcznym szkoleniu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zasilą Komendy Miejskie i Powiatowe naszego województwa. Najwięcej, bo aż 15 funkcjonariuszy zasili Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji, 12 policjantów trafi do KMP w Lublinie, KMP w Zamościu przyjmie w swoje szeregi 10 policjantów, zaś KMP w Białej Podlaskiej – dziewięciu.
 
                                             
 

Przypomnijmy, że służbę w Policji może pełnić:

- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
- niekarany i korzystający  z  pełni praw publicznych 
- posiadający co najmniej  średnie  wykształcenie
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych     szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować
 Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Od 4 października 2007 roku obowiązuje rozporządzenie MSWiA z dnia 30 sierpnia 2007 roku w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. Nr 170, poz. 1202).
 
Poniżej najistotniejsze zmiany wprowadzone do postępowania rekrutacyjnego przez to rozporządzenie: 
 

Lp.

Dotychczasowe zasady doboru -rozporządzenie z dnia 23 stycznia 2006r.

Zmiany wprowadzone rozporządzeniem
z dnia 30 sierpnia 2007r.

1.

Dobór do służby prowadzony jest akcyjne. Rozpoczyna go ogłoszenie Komendanta Głównego Policji, określające terminy i limity przyjęć, co daje możliwość składania wymaganych dokumentów.

Dobór do służby prowadzony będzie
w sposób ciągły. Procedura rozpoczyna się z chwilą złożenia wymaganych dokumentów przez kandydata.

2.

Obowiązek przedłożenia zaświadczenia przez kandydata do służby z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności

Kandydat nie składa zaświadczenia z KRK. Policja realizuje to sprawdzenie w ramach postępowania sprawdzającego.

3.

Test wiedzy jako etap postępowania kwalifikacyjnego ma charakter selekcyjny. Uzyskanie min. 25 pkt z 40 możliwych zalicza ten etap.

Test wiedzy ma charakter rankingowy. Kandydat bez względu na uzyskaną liczbę punktów będzie kierowany na kolejny etap, tj. ocena sprawności fizycznej.

4.

Uzyskanie wyniku negatywnego z etapu postępowania kwalifikacyjnego: test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, wywiad zorganizowany skutkuje przerwaniem postępowania kwalifikacyjnego. Kandydat może ponownie przystąpić do procedury doboru dopiero po ogłoszeniu przez Komendanta Głównego Policji nowych terminów i limitów przyjęć do służby w Policji.

Wynik negatywny z oceny sprawności fizycznej lub wywiadu zorganizowanego kandydat będzie mógł poprawić, jeżeli w terminie od 30 do 60 dni od dnia, w którym uzyskał ten wynik złoży oświadczenie, że w dalszym ciągu ubiega się o przyjęcie do służby w Policji.
Wtedy w najbliższym terminie przystąpi do poprawy tego etapu. Jeżeli ponownie uzyska wynik negatywny będzie mógł przystąpić po raz kolejny do procedury doboru po upływie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego.

5.

Kandydat na członka personelu lotniczego w Policji - uproszczona procedura doboru do służby w Policji. 

Uproszczona procedura doboru do służby w Policji poszerzona została o kandydatów na członków personelu medycznego w oddziałach prewencji Policji.

6.

Kandydaci posiadający wykształcenie wyższe drugiego stopnia (mgr lub inne równorzędne) o kierunku przydatnym do służby w Policji (administracja, prawo, ekonomia, socjologia, psychologia, politologia i informatyka) uzyskują dodatkowe punkty tj. 18.
Kandydaci posiadający wykształcenie wyższe drugiego stopnia (mgr lub równorzędne) o innym kierunku uzyskują dodatkowe punkty tj. 16.

Kandydaci posiadający wykształcenie wyższe drugiego stopnia (mgr lub inne równorzędne) o kierunku przydatnym do służby w Policji (administracja, prawo, ekonomia i informatyka) uzyskują dodatkowe punkty tj. 18.
Kandydaci posiadający wykształcenie wyższe drugiego stopnia (mgr lub równorzędne)
o innym kierunku uzyskują dodatkowe punkty tj. 14.

Powrót na górę strony