Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Uwaga na niskie temperatury. Reagujmy na osoby zagrożone wychłodzeniem!

Data publikacji 05.11.2024

Okres jesienno-zimowy i niskie temperatury, to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy też dla tych, które znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu. To właśnie w tym czasie dochodzi do zgonów w skutek wychłodzenia organizmu. Jeżeli zauważysz osobę potrzebującą pomocy- zareaguj! Jeden telefon na nr alarmowy może uratować ludzkie życie! Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają pustostany i inne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby narażone na wychłodzenia.

Film Reagujmy na osoby zagrożone wychłodzeniem!

Wczytywanie pliku Odtwarzacz wideo.
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
 
1x
    • Rozdziały
    • Opisy wyłączone, zaznaczone
    • Napisy wyłączone, zaznaczone

      Pobierz plik Reagujmy na osoby zagrożone wychłodzeniem! (format mp4 - rozmiar 11 MB)

      Utrzymująca się niska temperatura jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób bezdomnych, nietrzeźwych oraz dla osób nieporadnych, samotnie mieszkających. Jak co roku monitorujemy sytuację i niesiemy pomoc potrzebującym. W trakcie codziennych służbowych obowiązków, policjanci kontrolują pustostany, ogródki, altanki działkowe, czyli miejsca w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie.

      Policjant sprawdza czy w opuszczonym domu ktoś jest.

      Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają pustostany i inne miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby narażone na wychłodzenia. Funkcjonariusze współpracują z instytucjami, które zajmują się problematyką bezdomności dzięki czemu doskonale orientują się, w jakich miejscach takie osoby mogą się udać i w cieple przetrwać okres zimowy.

      Każda osoba, jeśli zobaczy lub zna osobę potrzebującą, może powiadomić Policję. Wystarczy wykonać telefon na nr alarmowy 112 lub umieścić taką informację w aplikacji mobilnej KMZB. Z listy dostępnych oznaczeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa należy wybrać „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, a następnie nanieść znacznik na konkretne miejsce na mapie i gotowe. Cała procedura jest niezwykle prosta. Policjanci odbiorą taki sygnał i sprawdzą, czy nikt we wskazanym rejonie nie potrzebuje pomocy.

      Policjant sprawdza czy w opuszczonym domu ktoś jest.

      Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

      Pliki do pobrania

      • 21.55 KB
        Deskrypcja filmu reagujmy na osoby zagrożone wychłodzeniem!
      Powrót na górę strony