Aktualności

Prowadzimy ogólnopolskie działania "Prędkość"

Data publikacji 01.07.2024

Dziś na drogach Lubelszczyzny prowadzimy ogólnopolską akcję „Prędkość”. Kontrolujemy stosowanie się kierujących do przepisów ruchu drogowego i ograniczeń prędkości.

Ogólnopolskie działania "Prędkość" prowadzimy już od samego rana. Patrole policjantów drogówki można spotkać na wielu ciągach komunikacyjnych w naszym regionie, zarówno na drogach krajowych, jak i lokalnych.

Kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Uwzględniamy szczególnie te miejsca, gdzie  najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W działaniach zaangażowani są także policjanci z zespołu „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów i rażąco przekraczać dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Od początku roku do 30 czerwca na Lubelskich drogach doszło do 358 wypadków drogowych, w których zginęło 64 osoby, a 376 zostało rannych. Główną przyczyną wypadków z winy kierujących było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Z tego powodu na naszych drogach doszło do 87 wypadków tj. 24,3% ogółu wszystkich wypadków, w których zginęło 27 osób, a 99 zostało rannych.

Apelujemy o rozsądek! Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

podkomisarz Kamil Karbowniczek

  • policjant z miernikiem prędkości
  • miernik prędkości
  • policjanci podczas kontroli prędkości
  • policjanci przy drodze
  • policjant z miernikiem  prędkości
  • miernik prędkości
Powrót na górę strony