Aktualności

Po śmiertelnym wypadku motocykl „zniknął”!

Data publikacji 23.06.2024

Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 2.00 w nocy  w Wohyniu na ul. Średniej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń radzyńskiej drogówki kierujący motocyklem 25-latek na prostym odcinku wywrócił się i uderzył w zaparkowanego VW Passata. W wyniku uderzenia poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Policjanci na miejscu zauważyli ciało motocyklisty, kask i uszkodzone elementy, ale nie było śladu po motocyklu. Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem motocykla jest 23-latek i to właśnie u niego, za zabudowaniami gospodarczymi odnaleźli ukryty motocykl marki Honda, który nie był zarejestrowany. 23-latek był pijany i został zatrzymany. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Zdarzenie miało miejsce na prostym odcinku drogi gminnej i oświetlonej. Kierujący motocyklem uderzył w tył zaparkowanego na jedni „passata”. Niewykluczone, że motocyklista przed zderzeniem stracił panowanie i przewrócił się, a następnie doszło do uderzenia z zaparkowanym VW. Niestety kierujący, którym okazał się 25-latek, nie przeżył wypadku. Policjanci ustalili, że miał uprawnienia do kierowania. Z ustaleń policjantów wynika, ze mężczyzna z motocyklu jechał sam.

Z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb nieznana osoba zabrała motocykl. Policjanci ustalili, że właścicielem motocykla jest 23-latek i to właśnie u niego, za zabudowaniami gospodarczymi odnaleźli ukryty za belami słomy  motocykl marki Honda CRF 450 typu Cross, który nie był zarejestrowany. 23-latek był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policjantów. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Powrót na górę strony