Aktualności

Otwarcie Posterunku Policji w Niedrzwicy Dużej

Data publikacji 05.06.2024

W obecności przedstawicieli lokalnych władz, kadry kierowniczej Policji Lubelskiej oraz współpracujących z Policją służb odbyło się dziś (5 czerwca) uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Niedrzwicy Dużej. Nowy obiekt został wykonany w systemie modułowym 3D. Symboliczny klucz do posterunku kierownikowi tej jednostki przekazał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil. Policjanci otrzymali również nowy radiowóz.

Posterunku Policji w Niedrzwicy Dużej

Uroczystość otwarcia nowej siedziby Posterunku Policji w Niedrzwicy Dużej  odbyła się dziś ( 5 czerwca) o godz. 12.00.  Zgromadzonych gości biorących udział w otwarciu przywitał Komendant Miejski Policji w Lublinie nadkom. Adam Beczek.

 

Film Otwarcie_posterunku.mp4

Opis filmu: otwarcie posterunku policji

Pobierz plik Otwarcie_posterunku.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.35 MB)

 

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Marek Wojciechowski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Pan Dariusz Dzialo, Starosta Lubelski Pani dr inż. Sylwia Pisarek-Piotrowska, Wójt Gminy Niedrzwica Duża Pan Bartosz Dąbrowski, radni Gminy Niedrzwica Duża,  przedstawiciele współpracujących z Policją służb i instytucji, kadra kierownicza lubelskiego garnizonu Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie – młodszym inspektorem Tomaszem Gilem.

Komendant Miejski Policji w Lublinie nadkom. Adam Beczek

Komendant Miejski Policji w Lublinie nadkom. Adam Beczek zaznaczył, że budowa posterunku jest wynikiem współpracy lokalnych władz samorządowych i Policji, a zarazem odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Komendant podziękował za wsparcie udzielone przez Wójta Gminy Niedrzwica Duża. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, został zakupiony radiowóz dla pracujących tu funkcjonariuszy.

przekazanie na ręce kierownika aspiranta sztabowego  Pawła Sobieszka okolicznościowego klucza  do nowego posterunku  przez  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Tomasza Gila

Symbolem  otwarcia  jednostki  było  przekazanie na ręce kierownika tej jednostki - aspiranta sztabowego  Pawła Sobieszka okolicznościowego klucza  do nowego posterunku  oraz kluczyków do nowego radiowozu. Klucze przekazał  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil oraz Komendant Miejski Policji w Lublinie nadkom. Adam Beczek. Samochód został zakupiony z Programu Modernizacji Służb Mundurowych przez Komendę Główną Policji.  Nowy posterunek został również poświęcony przez kapelana KWP w Lublinie ks. Bogdana Zagórskiego.

pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości

Podczas dzisiejszej uroczystości zostały wyręczone tabliczki okolicznościowe. Pamiątkowe ryngrafy otrzymał Wójt Gminy Niedrzwica Duża Pan Bartosz Dąbrowski, były Wójt Gminy Niedrzwica Duża Pan Ryszard Golec oraz prezes zarządu firmy Mroncz & Nadstawek Pan Tomasz Nadstawek.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil,

Po przekazaniu kluczy do nowego posterunku przyszedl czas na wystąpienia. Głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil, który podziękował wszystkim tym, dzięki którym mógł powstać ten posterunek, w szczególności byłemu i obecnemu wójtowi gminy Niedrzwica Duża za zrozumienie i wsparcie. Jak powiedział: „ ...naszą odpowiedzią na to zaufanie jest i będzie troska o to, by zawsze być blisko ludzkich potrzeb. Wierzę, że zaangażowanie i dobra praca funkcjonariuszy pozwoli wszystkim czuć się tutaj bezpiecznie...” Z kolei funkcjonariuszom, którzy będą pełnić tu służbę, szef lubelskiego garnizonu życzył satysfakcji oraz najlepszych efektów pracy, by trud włożony w realizację zadań przełożył się na uznanie i szacunek mieszkańców.

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Marek Wojciechowski

Głos zabrał również Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Marek Wojciechowski . - "Mieszkańcy muszą czuć się bezpiecznie, a Samorząd powinien to im zapewniać" - powiedział Wicemarszałek. Jednoczaśnie pogratulował ukończenia tej inwestycji, a policjantom tu pracującym życzył natomiast wytrwałości w pełnieniu trudnej służby.

Wójt Gminy Niedrzwica Duża Pan Bartosz Dąbrowski

W swoim wystąpieniu Wójt Gminy Niedrzwica Duża Pan Bartosz Dąbrowski podkreślił, że w kwestii bezpieczeństwa naszych mieszkańców zawsze mówimy wspólnym głosem. Druga rzecz, która nas łączy, to wielki szacunek do pracy, służby i polskiego munduru.  Podziękował funkcjonariuszom za ich służbę i poświęcenie. Podziękował też swojemu poprzednikowi Panu Ryszardowi Golcowi za podjęcie inicjatywy budowy posterunku.

Nowego posterunku pogratulowala również funkcjonariuszom Pani dr inż. Sylwia Pisarek-Piotrowska - Starosta Lubelski oraz Pan Ryszard Golec były Wójt Gminy Niedrzwica Duża.

uczestnicy uroczystości na placu przez posterunkiem

Budowa otwieranego dziś posterunku stanowiła odpowiedź na postulat miejscowej społeczności przekazanej przez Wójta Gminy Niedrzwicy Dużej o odtworzeniu budynku posterunku na terenie tej gminy.

Umowę z firmą „Mroncz & Nadstawek”, która wykonała roboty budowlane, podpisał 13 stycznia ub. r. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Termin realizacji budowy wynosił 504 dni, a łączna wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to ponad 4 mln złotych. 

Budowę posterunku wykonano w systemie modułowym. Nowy obiekt wybudowany został na działce o pow. całkowitej ponad 1 000 m², która znajduje się w trwałym zarządzie KWP w Lublinie na podstawie umowy darowizny.

załoga posterunku

Posterunek Policji w Niedrzwicy Dużej mieszczący się przy ul. przy ul. Krótkiej to budynek administracyjno-biurowy o powierzchni użytkowej 236 m2 wraz z infrastrukturą techniczną, garażem i magazynem. Źródłem finansowania były środki z Programu Modernizacji Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji. W posterunku pełnić będzie służbę 8 funkcjonariuszy.

kom. Anna Kamola

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości>>>

 

Powrót na górę strony