Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu na drogach Lubelszczyzny

Data publikacji 03.06.2024

Podczas minionego długiego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 18 wypadków drogowych, w których 3 osoby zginęły, a 23 zostały ranne. Policjanci zatrzymali blisko 70 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 240 kolizji drogowych.

Zakończył się długi weekend. Kiedy mieszkańcy naszego regionu jechali na wypoczynek, a potem wracali do domów, my dbaliśmy o ich bezpieczeństwo na drogach. Dlatego okres od 29.05 do 02.06. był to czas wytężonej pracy policjantów drogówki.  

kolaż zdjęć z działąń policjantów drogówki

Na wielu drogach prowadzone były policyjne akcje takie jak Prędkość, Motocyklista czy Brawura. Głównym celem było wyeliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają zagrożenie na drodze poprzez np. przekraczanie dozwolonej prędkości, czy jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jednak pomimo licznych apeli o bezpieczną jazdę oraz wzmożonych kontroli, od środy do niedzieli na drogach województwa lubelskiego doszło do 18 wypadków drogowych, w których 3 osoby zginęły, a 23 zostały ranne. Policjanci zatrzymali  blisko 70 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 240 kolizji drogowych.

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony