Aktualności

Weekendowe powroty. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 02.06.2024

Przed nami ostatni dzień długiego weekendu. Osoby, które spędzały ten czas poza domem będą wracać do miejsc zamieszkania. Na drogach będzie wzmożony ruch, a my będziemy czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Dzisiaj ostatni dzień długiego weekendu. Ci, którzy starali się do ostatniej chwili wykorzystać wypoczynek, zaplanowali powroty do domów właśnie dziś. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać policjanci drogówki.

Od środy (29.05)  do soboty (01.06) na drogach województwa lubelskiego doszło do 16 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a 21 zostało rannych. Odnotowaliśmy 205 kolizji drogowych, zatrzymaliśmy 53 nietrzeźwych kierujących

Na wielu drogach naszego regionu można spodziewać się policyjnych wzmożonych kontroli. Sprawdzamy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Kontrolujemy przestrzeganie przepisów w kontekście bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Sprawdzamy trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów.

policyjni motocykliści podczas pracy

Dlatego już od rana rozpoczęły się nasze działania jak np. Brawura (powiat tomaszowski), Motocykl (powiat łęczyński), Bezpieczny Motocyklista (powiat lubartowski), Motocyklista (powiat parczewski), akcja Prędkość (powiat rycki) i wiele innych.

Jednak przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych.

Pamiętajmy o tym, żeby przed wyruszeniem w podróż sprawdżić stan techniczny naszego pojazdu. Nie wsiadajmy za kierownicę zmęczeni lub po spożyciu alkoholu. Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem!

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony