Aktualności

Kierując Daewoo uderzył w przepust i ogrodzenie. Był nietrzeźwy i jechał na zakazie

Data publikacji 26.05.2024

W Kawęczynie 25-latek kierując Daewoo stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy przepust i ogrodzenie posesji. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce mieszkaniec gminy Zwierzyniec ze swojego postępowania wytłumaczy się w sądzie.

W  ubiegły czwartek kilka minut po godzinie 21:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym, który nie potrafił utrzymać równego toru jazdy, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu zmuszając inny samochód do zjechania na pobocze. Według zgłaszającego kierujący Daewoo był pod wpływem alkoholu. Po chwili do dyżurnego wpłynęło kolejne zgłoszenie, że kierowca Daewoo w Kawęczynie uderzył w betonowy przepust i ogrodzenie posesji.

Przybyli na miejsce policjanci ze Zwierzyńca wstępnie ustalili, że Daewoo kierował 25-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. Jadąc przez Kawęczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust, a następnie w ogrodzenie posesji. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Po badaniach okazało się, że 25-latek nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 25-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad prawie 1,5 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się dodatkowo, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

25-latka po wyjściu ze szpitala funkcjonariusze doprowadzili do policyjnego aresztu. Daewoo, którym podróżował zostało odholowane na parking.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu wkrótce kierowca Daewoo odpowie przed sądem. Poniesie również konsekwencje prawne popełnionych wykroczeń drogowych.

Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, a takim jest między innymi zakaz prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat wiezienia. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości natomiast zagrożone jest natomiast karą pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną oraz utratą prawa jazdy.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Powrót na górę strony