Aktualności

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Data publikacji 20.05.2024

W miniony piątek policjanci w całym kraju przeprowadzili akcję „Prędkość”. Głównym zadaniem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania limitów prędkości. Lubelscy policjanci skontrolowali blisko 2200 kierujących i ujawnili ponad 2000 wykroczeń. 23 osoby straciły prawo jazdy, w tym 18 za prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Lubelscy policjanci w miniony piątek przeprowadzili działania „Prędkość”. Za pomocą ręcznych mierników prędkości jak i z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w videorejestratory, mundurowi dokonywali pomiaru prędkości z jaką poruszali się kierujący na lubelskich drogach. Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdu, a także czy wszyscy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a Ci najmłodsi siedzą w fotelikach.

policjanci dokonują pomiaru prędkości,  na pierwszym tle widać motocykle

Tylko jednego dnia, policjanci z drogówki skontrolowali blisko 2200 kierujących i ujawnili ponad 2000 wykroczeń. Ponad 1800 polegało na przekroczeniu prędkości, gdzie 1309 zostało popełnionych w rejonie przejść dla pieszych. W wyniku działań, 23 osoby straciły prawo jazdy, w tym 18 kierujących za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

policjant dokonuje pomiaru prędkości w rejonie przejścia dla pieszych

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowywanie prędkości do warunków ruchu, a także o bezpieczną i rozważną jazdę. Nadmierna prędkość przyczynia się do wielu zdarzeń drogowych, często z tragicznym skutkiem. Pośpiech i nie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, zdecydowanie nie pomoże Nam bezpiecznie dotrzeć do celu.

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Powrót na górę strony