Aktualności

Zderzenie karetki z Toyotą w Lublinie

Data publikacji 18.05.2024

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj wieczorem w Lublinie. Jadąca ul. Kunickiego karetka na skrzyżowaniu z ulicą Piaskową zderzyła się z Toyotą. W wyniku zderzenia pojazdów, karetka przewróciła się na bok, zaś osobówka uderzyła w budynek kamienicy. Z miejsca wypadku osiem osób zostało przewiezionych do szpitala. Po badaniach 5 osób zostało zwolnionych, w szpitalu pozostało troje uczestników wypadku. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło w piątek po godz. 21.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów lubelskiej drogówki wynika, że kierujący pojazdem uprzywilejowanym marki Renault - karetką pogotowia -  jadąc ul. Kunickiego od strony ulicy Dywizjonu 303 w kierunku Placu Bychawskiego na skrzyżowaniu z ulicą Piaskową zderzył się z Toyotą ( pojazdem do przewozu osób).  Kierująca tym pojazdem poruszała się  ul. Piaskową od strony ul. Pawiej.  W wyniku zderzenia Toyota uderzyła w elewację budynku, zaś karetka zjechała na chodnik i się przewróciła. Na miejsce zostały zadysponowane służby ratunkowe.

Do szpitali zostało przewiezionych łącznie 8 osób - cztery z karetki oraz cztery z Toyoty. Po przeprowadzonych badaniach, pięcioro uczestników wypadku zostalo zwolnionych do domu. W szpitalu pozostają trzy osoby – 17-letnia pasażerka karetki oraz dwóch pasażerów Toyoty w wieku 31 I 33 lat. Ich życiu I zdrowiu nie zagraża niebzepieczeństwo.

Policjanci wyjaśniają szczególowe okoliczności tego wypadku.

komisarz Anan Kamola

  • wypadek karetki w Lublinie. Radiowóz na ulicy
  • karetka przewrócona na boku
  • Toyota po wypadku
Powrót na górę strony