Aktualności

Zabawa z psami zakończona pogryzieniem 11-latka

Data publikacji 18.05.2024

Nieszczęśliwy finał dla 11-letniego chłopca miała piątkowa zabawa z psami sąsiada. Pod nieobecność właściciela posesji chłopiec wraz z dwiema koleżankami wypuścił kilka owczarków niemieckich. Zabawa jednak przyniosła nieoczekiwany obrót, gdyż w pewnym momencie cztery psy go zaatakowały. Chłopiec z licznymi ranami ciała trafił do lubelskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14.00 na terenie jednej z posesji w Hrubieszowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że troje dzieci, dwie dziewczynki oraz chłopiec, przyszły na posesję sąsiada pobawić się z jego psami. Pod nieobecność gospodarza dzieci wypuściły z budynku kilka szczeniaków, z którymi wcześniej wielokrotnie się bawiły. W pewnym momencie cztery półroczne owczarki niemieckie zaczęły skakać po 11 latku i go drapać. Kiedy próbował je odgonić, te zaczęły gryźć chłopca. Jedna z dziewczynek zaalarmowała służby.

Przybyli jako pierwsi na miejsce strażacy wynieśli chłopca z posesji i przekazali następnie załodze karetki pogotowia. Pogryziony chłopiec z licznymi ranami ciała trafił natychmiast do szpitala w Hrubieszowie, a następnie został przetransportowany do szpitala w Lublinie.

Na miejscu zdarzenia policjanci z hrubieszowskiej komendy przeprowadzili oględziny. Mundurowi ustalili, że dzieci za zgodą rodziców oraz właściciela posesji wielokrotnie przychodziły bawić się ze szczeniakami. Tym razem ta wizyta miała nieszczęśliwy finał.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z komendy w Hrubieszowie.

Po raz kolejny przy tego rodzaju przypadkach apelujemy do rodziców i opiekunów, aby zwrócili uwagę swoim pociechom na zagrożenia wynikające z zabawy ze zwierzętami oraz jak powinny się zachowywać podczas ataku, np. psa.

Pamiętajmy: nie należy zbliżać się do obcego psa, nawet, jeśli wydaje się być przyjazny, nie należy go głaskać, - jeżeli pies zaatakuje, dobrze jest odgrodzić się od niego np. kurtką, tornistrem, rowerem - czymś, co mamy pod ręką. Jeśli pies zdoła nas przewrócić trzeba zwinąć się w kłębek przyjmując tzw. postawę żółwia - z twarzą do ziemi, złączonymi nogami, z pięściami na karku. Pamiętajmy, aby osłonić rękami uszy.

komisarz Anna Kamola

 

 

 

 

 

kom. Anna Kamola
Powrót na górę strony