Aktualności

Mł. asp. Piotr Konopko z hrubieszowskiej jednostki najlepszym „Policjantem Ruchu Drogowego 2024”

Data publikacji 17.05.2024

Mł. asp. Piotr Konopko z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie wygrał wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2024”. To on będzie reprezentował lubelski garnizon w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Poznaniu. Gratulujemy!

 mł. asp. Piotr Konopko z Komendy  Powiatowej Policji w Hrubieszowie

Za nami Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Finału Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2024". 17 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu zmierzyło się w sześciu konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności: test wiedzy, strzelanie z broni służbowej, kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu, jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Kolaż zdjęć na których widać policjantów podczas zawodów.

Poziom wiedzy zawodników oraz prezentowane umiejętności oceniali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie.

Zdjęcie medali za udział w zawodach.

Najlepszym „Policjantem Ruchu Drogowego 2024” w województwie lubelskim został  mł. asp. Piotr Konopko z Komendy  Powiatowej Policji w Hrubieszowie Drugie miejsce zajął mł. asp. Paweł Baran z Komendy  Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.  Z kolei na trzecim miejscu uplasował się  sierż. szt. Andrzej Pierścionek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Wspólne zdjęcie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszego inspektora Olgierda Oleksiaka z ze zwycięzcami zawodów o najleprzego policjanta ruchu drogowego.

W ogólnopolskim finale konkursu „Policjant Ruchu Drogowego roku 2024”, który odbędzie się w czerwcu w Poznaniu, garnizon lubelski będzie reprezentować zwycięzca I i II miejsca.                  

Policjantom znajdującym się na podium, puchary oraz nagrody wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie młodszy inspektor Olgierd Oleksiak. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe upominki.

Za pomoc w realizacji konkursu dziękujemy firmie Geomax oraz Mostostal, związkom zawodowym Policji oraz WORD w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej i Zamościu.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Grupowe zdjęcie policjantów i gości po zakończeniu zawodów.

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony