Aktualności

Drugi dzień konkursu na najlepszego „Policjanta Ruchu Drogowego"

Data publikacji 16.05.2024

Kolejny dzień turnieju, w którym policjanci drogówki z lubelskiego garnizonu walczą o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego 2024”. Tym razem mundurowi zaprezentowali swoje praktyczne umiejętności podczas jazdy sprawnościowej motocyklem i samochodem po torze. Przystąpili również do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Film „Policjanta Ruchu Drogowego"

Opis filmu: „Policjanta Ruchu Drogowego"

Pobierz plik „Policjanta Ruchu Drogowego" (format mp4 - rozmiar 26.42 MB)

Od wczoraj trwają Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Finału Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2024". Pierwszego dnia konkursu policjanci przystąpili do testu wiedzy, pokazali swoje umiejętności strzeleckie, a po południu kierowali ruchem drogowym na jednym z lubelskich skrzyżowań.

policjant podczas konkursu na torze manewrowym

Dziś mundurowi przystąpili do kolejnych konkurencji, które zostały rozegrane na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie przy ul. Grenadierów 4.

policjant na motocyklu

Policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze.

policjant podczas konkursu pierwszej pomocy

Następnie zawodnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

bieg po torze przeszkód

Niebawem przyjdzie czas na podsumowanie wyników wszystkich konkurencji i wyłonienie zwycięzcy konkursu. Dla laureatów przygotowano puchary oraz nagrody ufundowane przez firmę Geomax i Mostostal.

policjkanci drogówki w grupie

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować Policję Lubelską w finale ogólnopolskiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego", który odbędzie się w czerwcu w Poznaniu.

komisarz Anna Kamola

 

  • policjant na motocyklu podczas konkursu
  • policjanci drogówki podczas konkursu
  • policjant drogówki na motocyklu podczas konkursu
  • policjanci drogówki podczas konkursu
  • policjant podczas udzielania pierwszej pomocy
  • bieg policjanta
Powrót na górę strony