Aktualności

Prowadzimy działania "Brawura" na drogach Lubelszczyzny

Data publikacji 12.04.2024

Dziś na drogach Lubelszczyzny prowadzimy wojewódzką akcję „Brawura”. Policjanci z drogówki kontrolują stosowanie się kierujących do przepisów ruchu drogowego i ograniczeń prędkości. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków.

Film Prowadzimy działania "Brawura" na drogach Lubelszczyzny

Pobierz plik Prowadzimy działania "Brawura" na drogach Lubelszczyzny (format mp4 - rozmiar 15.61 MB)

Wojewódzkie działania "Brawura" prowadzimy już od samego rana. Patrole policjantów drogówki można spotkać na wielu ciągach komunikacyjnych w naszym regionie, zarówno na drogach krajowych, jak i lokalnych.

Kontrolujemy prędkość kierujących pojazdami zarówno statycznie, jak i dynamicznie, przy użyciu mierników prędkości i videorejestratorów. Uwzględniamy szczególnie te miejsca, gdzie  najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W działaniach zaangażowani są także policjanci z zespołu „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze.

Policjant kontroluje prędkość na drodze.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów i rażąco przekraczać dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Od początku roku do 6 kwietnia na naszych drogach doszło do 155 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 36 osób, a 163 zostało ranne. Odnotowaliśmy też 4463 kolizje drogowe. Słoneczna aura w ostatnim czasie sprawiła, że na drogach pojawiło się więcej motocyklistów. Sami motocykliści w tym okresie uczestniczyli w 7 wypadkach, w których zginęło 3 motocyklistów, a 4 zostało rannych.

Apelujemy o rozsądek! Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

podkomisarz Kamil Karbowniczek

KMP Zamość: Wzmożone działania „Brawura” na drogach powiatu zamojskiego

KPP Łuków: "Brawura" na drogach powiatu łukowskiego

KPP Parczew: Trwają działania " BRAWURA"

KPP Łęczna: Prowadzimy działania ,,Brawura”

KPP Puławy: Na drogach powiatu puławskiego trwają działania "BRAWURA"

KMP Chełm: Działania „Brawura” na drogach powiatu chełmskiego

KPP Opole Lub.: Działania "Brawura" na drogach powiatu opolskiego

  • policjant z miernikiem prędkości
  • policjant z miernikiem prędkości
  • policjant z miernikiem prędkości podczas kontroli drogowej
  • policjant z miernikiem prędkości
  • policjant z miernikiem prędkości podczas kontroli drogowej
  • policjant z miernikiem prędkości
Powrót na górę strony