Aktualności

Powroty ze świątecznego weekendu

Data publikacji 01.04.2024

Przed nami powroty z weekendu wielkanocnego. Na drogach może panować wzmożony ruch. Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Nie spieszmy się, nie wyznaczajmy sobie godziny dotarcia do celu. Najważniejsze, abyśmy dojechali bezpiecznie. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz rozważną jazdę!

Przed nami powroty z długiego świątecznego weekendu. Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Będziemy sprawdzać, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Zwrócimy uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz na stan trzeźwości kierujących.

policjantka dokonuje pomiaru prędkości

Musimy jednak pamiętać, że to czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Użytkownicy dróg muszą ze swojej strony również zadbać o poziom bezpieczeństwa poprzez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

policjanci w radiowozie

Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, dokładne zaplanowanie trasy podróży oraz dobry stan psychofizyczny kierowcy. Za kierownicę wsiadamy trzeźwi i wypoczęci.

Nie spieszmy się, nie wyznaczajmy sobie godziny dotarcia do celu. Najważniejsze, abyśmy dojechali  bezpiecznie.

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Powrót na górę strony