Aktualności

Śmiertelny wypadek w powiecie zamojskim. Zginął 34 latek

Data publikacji 30.03.2024

W Wolicy Śniatyckiej w gminie Komarów–Osada, kierujący Audi po wykonaniu manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i do rowu. Po tym siła uderzenia wybiła pojazd na boczną drogę. Niestety życia 34-letniego kierowcy Audi, mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu wypadku. Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia.

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych na drodze powiatowej w Wolicy Śniatyckiej (gmina Komarów Osada). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Audi na łuku drogi wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu. Po tym wjechał na swój pas jednak prawdopodobnie w wyniku zbyt dużej prędkości z jaką się poruszał nie zdołał opanować samochodu i zjechał na przeciwległe pobocze. Następnie wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drewniany znak informacyjny, a później w skarpę. Siła uderzenia wybiła auto w górę na boczną drogę. Samochód przewrócił się na bok.

Audi kierował 34-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada, podróżował sam. Po wypadku był zakleszczony w aucie, z wnętrza wydostali go strażacy. Będąca na miejscu załoga karetki pogotowia przystąpiła do reanimacji 34-latka, niestety jego życia nie udało się uratować. Kierujący Audi poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Policjanci wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca wypadku, przesłuchali świadków. Swoje czynności na miejscu wykonał także biegły z zakresu ruchu drogowego. Ustalamy dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Powrót na górę strony